Hlavní nadpis stránky

Martin cestoval
Obrázek čísla Obrázek čísla
Roman cestoval
Obrázek čísla Obrázek čísla
Martin najeto km
Obrázek čísla Obrázek čísla Obrázek čísla Obrázek čísla Obrázek čísla
Roman najeto km
Obrázek čísla Obrázek čísla Obrázek čísla Obrázek čísla Obrázek čísla
Úvod - Příprava na výpravu
Na těchto stránkách budeme během cesty zveřejňovat naše zážitky a snad i nějaké ty fotografie, pokud se dostaneme k internetu.

11.5.2016
Tak už se nám to blíží a my se brzy vydáme na naší výpravu. Letenky máme pořízené a naše mašiny se vezou na kamionech do Ulanbátaru v Mongolsku. Jelikož se Romanovi nepodařilo získat více volna, odletíme každý zvlášť a sejdeme se v Ulanbátaru. Martin poletí 23.5. a Roman 29.5.2016.
V současné době se nám vyřizuje vízum do Íránu, které je poslední podmínkou pro vydání víza do Turkmenistánu a mohli bychom mít splněno.... Ale... Podle posledních zpráv se nedaří, to co v minulých letech a dle sdělení agentury Moravia Contact, nechtějí turkmeni na ambasádě ve Vídni vydávat tranzitní víza, která potřebujeme pro průjezd do Íránu. Takže zřejmě budeme muset zvolit náhradní plán a jet z Uzbekistánu do Kazachstánu a do Íránu přijet z druhé strany přes Gruzii a Arménii, nebo se vrátit domů severní cestou. Blbé je, že jestli víza dostaneme či ne se do dozvíme až v době, kdy už budeme na cestě. Ale co se dá dělat, musíme se s tím nějak poprat.
13.5.2016
Protože turkmenská ambasáda ve Vídni zatím bez udání důvodů zamítá jedno tranzitní vízum za druhým, rozhodli jsme se pro změnu plánu. Budeme muset narychlo zrušit jednovstupé kazašské vízum a vyřídit si nové dvoujvstupé. Objedeme to do Íránu přes Kavkaz. Abychom si zrychlili přejezd, ještě si vyřídíme rychle vízum do Azerbajdžánu...
19.5.2016
Motorky už máme na místě v Ulanbátaru a teď zbýváme ještě my... Kromě azerbájdžánského víza, které se vyřizuje, máme víza hotová a tak můžeme vyrazit.
24.5.2016
Tak už nám to začíná. Martin dneska odlétá z Prahy, teď již není cesty zpět. Ještě obvolat rodinu a známé a jdeme na to. S Aeroflotem je to hračka... :-)
Bedna pro motorku
Výroba beden, ve kterých posíláme motorky kamionem do Mongolska.
Spediční firma
Vykládka bedny ve firmě, která nám zajistí převoz motorek do Ulanbátaru.
Motorka v bedně
Motorky v bednách jsme se snažili řádně uvázat, aby nedošlo během dopravy k nějaké újmě.
Vážení
To by člověk nečekal, jak nám ty bedny po nabalení motorek a věcí nabyly na váze... :-D
Odlet z Prahy
Tak jdeme na to...